Zpět

Ladakh 2009

V létě 2009 jsem podnikl cestu do Ladakhu, známého také jako indický nebo také malý Tibet. A musím uznat, že pověst této části Kašmíru nelhala, jsou tu jak milí a bujícím turismem pozoruhodně nezkažení obyvatelé, tak nádherné, vysoké a přitom velmi suché hory, které na trecích vytváří podivuhodně kouzelnou atmosféru.

Náhled

Leh a okolí

Pohledy z Lehu, hlavního města Ladakhu, kláštera Tikse a několika vesnic podél Indu. A také samozřejmě fotky obyvatel, velkých i malých.

Náhled

Stock Kangri a okolí

Fotografie z aklimatizačního treku přes Stok La a z mé rychlé návštěvy základního tábora pod Stok Kangri. Oba treky jsou ve stejné oblasti, která je velmi blízko Lehu, takže jsou bohužel hojně navštěvované. I tak je ale možné najít si tam místo jen pro sebe.

Náhled

Druhý trek

Obrázky z našeho druhého treku, který vedl z vesnice Phanjila přes sedlo Konzke La k řece Zanskar. Původní plán byl jít do Chillingu, ale ze zdravotních důvodů jsme začali sestupovat už dřív. I tak se nám naskytlo mnoho okouzlujících pohledů.

Náhled

Výlet k Pangong Tso

Poslední noc v horách jsme strávili na břehu jezera Pangong Tso. Už cesta k němu vysokými horami autem byla velmi zajímavá a jezero samotné bylo okouzlující a působilo nesmírně odlehle, jak už to nejspíš na hranicích s Čínou ve střední Asii bývá.