Zpět

Patagonie 2012

Akční letenky mě v evropské zimě přivedly do jihoamerického léta a to až téměř na jižní konec tohoto kontinentu, kde už bylo léto i u moře docela studené. Ještě než jsme ale doputovali až do Ohňové země, zastavili jsme se na pár dní v argentinském národním parku Los Glaciares a chilském Torres del Paine.

Náhled

Parque Nacional Los Glaciares

První zastavení na cestě Patagonií vedlo do národního parku Los Glaciares, kde se kousek od výchozího městečka El Chaltén tyčí světoznámé hory Fitz Roy a Cerro Torre. Světoznámost těchto kopců sem sice žene i mnoho turistů, ale když si člověk trasu oproti obvyklým jen trochu prodlouží, najde nejen krásná ale i odlehlá místa.

Náhled

Torres del Paine

Měsíc před naším příchodem do tohoto čilského národního parku jej postihl rozsáhlý požár a jeho velká část byla uzavřena. Už když jsme se vzdávali naděje, že obejdeme zdejší slavný okruh, tak tento byl otevřen a nám se ho obejít podařilo. Počasí bylo ovšem docela patagonské a tak jsme toho na mnoha místech moc neviděli :-)

Náhled

Ohňová země

Vyrazit na trek z hlavního města argentinské části Ohňové země Ushuaia bylo psychicky obtížné, zejména když za okny hostelu přešel déšť do sněžení. Nakonec jsme se ale překonali a na krátký trek vyrazili a počasí naši vůli ocenilo a odměnilo nás podmínkami víc než snesitelnými.

Náhled

Beaglův kanál

Poslední den na Ohňové zemi jsme se vydali na běžný turistický výlet lodí za zvířaty, které jsou místní hlavní atrakcí a ke kterým bychom se jinak dostávali jen těžko. Plavba byla velmi příjemnou tečkou za celým vydařeným patagonským výletem.