Zpět

Austrálie 2004

Od července do listopadu 2004 jsem studoval v rámci výměnného pobytu na University of Queensland v Brisbane. Poté, co mi skončila škola, jsem se vydal na cestu po Tasmánii. Strávil jsem tam přibližně dvacet dnů a následně jsem přejel na lodi do Melbourne, odkud jsem odletěl na Nový Zéland.

Náhled

Port Arthur

Port Arthur bývalo koloniální vězení zejména pro trestance, kteří se nějak znovu ve vyhnanství jinde v Tasmánii provinili. Přestože na evropské poměry se 200 let staré vězení nezdá ničím zvláště zajímavým, Port Arthur je určitě jedno z mála zachovalých míst, kde lze nahlédnout do jinak téměř neviditelné australské historie.

Náhled

Národní parky Tasman a Freycinet

V turisticky ne příliš známém Tasman National Park na východním pobřeží se nalézají fenomenální tři sta metrů vysoké mořské útesy. Freycinet National Park se rozkládá o něco severněji na poloostrově, jehož nádherné pláže dříve sloužily velrybářům a nad nimiž se tyčí žulové kopce, z nichž nejvyšší mají přes 600 metrů.

Náhled

Overland Track

Overland Track je nejznámější a podle mnohých i nejlepší trek v celé Austrálii. Každý skutečný bushwalker jej šel alespoň jednou a bohužel nejen oni. A trek je to opravdu hezký, nejzajímavější přitom není ani samotná hlavní trasa jako spíš různé odbočky z ní. Počasí prý nebývá stabilní, ale to moje vyšlo nádherně.

Náhled

Great Ocean Road

Great Ocean Road je často vyobrazovaná turistická atrakce v okolí Melbourne, pokud to lze tak nazvat, neboť se táhne snad 400km po pobřeží v jižní Viktorii. Je přístupná jen autem a tak mi nezbylo než se tam dostat v rámci výletu jakési cestovní kanceláře. Normálně se podobným věcem vyhýbám jak jen to jde, ale Austrálie je natolik příjemná země, že se to dá snést. A pohledy nejen na pobřeží tam jsou krásné.